Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavazování, zapínání,...

31. 7. 2009

Když jsem se šitím začínala (není to až tak dávno), často jsem si lámala hlavu, jak dané šaty zapínat. Nejdříve jsem používala stužky, později gumy, knoflíky,...

V tomto příspěvku bych chtěla vytvořit takový malý přehled šikovných zapínacích věciček a jiných způsobů, kterými lze oblečky ,,udržet" na panence. Způsobů je určitě hodně a nejspíše tu nebudu mít napsané všechny, proto bych odcenila, pokud ještě nějaký další znáte, kdyby jste mi ho napsali do komentářů.

 

 

STUŽKY A ŠŇŮRKY - Tohle byl první způsob, který jsem používala, protože je jednoduchý, nenáročný a dodá šatům mnohokrát šmrnc. Tenká stužka může být i zároveň skvělou ozdobou.

 

GUMA - Používám ji docela často. Buď ji klasicky zašiju do šatů, anebo ji přišiju na jejich rub, poté šaty obrátím - guma není vůbec vidět (protože šaty nejsou v okolí gumy vůbec nařasené) a šaty jdou pohodlně z panenky sundat.

 

PRUŽNOST LÁTKY - Této vlastnosti látky ráda využívám, protože ušetří hodně práce a nic nikde nevyčnívá. Je s ní ale trochu problém, pokud šijete na novější Barbie, které mají širokou pánev a malá prsa, protože pokud není látka dost pružná, přes pánev (ani vrchem přes ramena) neprojde.

 

SUCHÝ ZIP - Suchý zip si vybírejte co možná nejtenčí! Pokud si vyberete tlustší suchý zip a umístíte jej dejme tomu na záda, bude panenka vypadat jako s hrbem. Suché zipy na Barbie vypadají často velmi masivně, a pokud to není účel, platí pravidlo, čím menší, tím lepší.

 

KLASICKÝ ZIP - Stejné jako u předchozího suchého. Jednou jsem klasický zip použila a vypadalo to docela dobře. Ale pokud neseženete opravdu nějaký ,,mini" , raději se do něj nepouštějte.

 

KNOFLÍKY - Další úžasná věc! Barbie knoflíky sluší (dokonce i ty větší). Jejich velkou výhodou je také, že jsou všech možných tvarů, velikostí, barev, vzorků, ... Při práci s knoflíky používám 2 způsoby: 1. Klasický způsob - přišiju knoflík a na požadovaném místě do látky vystřihnu díru, kterou obšiju, aby se mi nepárala. 2. Přišiju knoflík a na dané místo na látce smyčku z gumy, copánku bavlny, vlny, tenké stužky,... viz. foto-2009-Moderní galerie-Rodina na podimní procházce2.

 

HÁČKY - Nevím, jestli se tomu tak říká, ale myslím tím to zapínání, které najdete na některých sukních nebo spodničkách. Nejčastěji se používá u podprsenek a dá se koupit ve švadlence. 

 

TLAČKY - Úžasná věc! Teprve nedávno jsem je začala používat. Je na nich skvělé, že se neopotřebují tak rychle jako např. suchý zip a nemusí se k nim stříhat do šatů díry, jako u knoflíků. Jo, a nejdou vidět! Opět zde platí pravidlo, které se mnohdy k šití na Barbie vztahuje: Čím menší, tím lepší!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

šití a stříhání

(roman holec , 14. 12. 2012 20:35)

já až budu velkej tak chci být modním návrhářem